В периода от 12 септември до 9 декември 2022 г. в университета на Саарланд ще се проведе семестър, посветен на квантова информация. Целта е да се изучава квантовата информация, от гледна точка на физиката, математиката и компютърните науки.

Ще присъстват множество международни експерти, които ще изнесат мултидисциплинарни лекции в университета на Саарланд, придружени от различни изследователски разговори в семинари и колоквиуми. Ще се състои и семинар на тема „Жените в квантовата информация“.

Лекциите ще бъдат достъпни за студенти от първа година на своята магистратура (физика, математика или компютърни науки), като целта е да предоставят въведение в тази модерна област. Въпреки това, докторанти, постдокторанти и изследователи са също приветствани да участват в програмата.

Повече информация може да намерите ТУК.

Ако искате да се регистрирате (за участие или за получаване на информация), моля, изпратете имейл на: qitsemester@math.uni-sb.de.

По-специално, следните дейности на T4EU ще бъдат възможни, в случай че проявявате интерес:

• Хибридни лекции или изследователски семинари върху квантовата информация. Обърнете внимание обаче, че програмата е предвидена да се проведе присъствено в Саарбрюкен, с възможност за провеждане на малка част от лекциите и семинарите в хибриден формат.
  • Студенти и учени от партньорските университети на T4EU са приветствани в Саарбрюкен. Разполага се с ограничено финансиране за безплатно настаняване (за студенти), но има допълнителни възможности за резервация за настаняване на достъпна цена в кампуса.
  • Има възможност за получаване на ECTS, повече информация може да откриете във връзката по-горе.

Екипът на университета на Саарланд е развълнуван да има честта за провеждането на подобно интердисциплинарно събитие в Саарбрюкен!

Организатори: Markus Bläser, Michael Brannan, Giovanna Morigi, Moritz Weber.

FOCUS SEMESTER ON QUANTUM INFORMATION, SAARLAND UNIVERSITY, SEPT-DEC 2022