На 17 април в галерия „Алма Матер“ бе открита изложбата „(Не)видими градове“. В
нея са представени произведения на преподаватели, докторанти и студенти от
Института за изящни изкуства в Чешин, който е част от Университета на Силезия
.

• Експозицията обединява над 40 графични произведения, които са препратка към романа на Итало Калвино „Невидимите градове“.
  • Изложбата бе открита от доц. Милена Блажиева от Факултета по науки за образованието и изкуствата към Софийския университет, а концепцията бе представена от д-р Агата Стрончивилк, която заедно с проф. Адам Чех от Университета на Силезия е куратор на експозицията.

На откриването, наред с преподаватели и студенти от Софийския университет, присъстваха и г-жа Ивона Якушко-Дудка (Първи съветник и Заместник-ръководител на Полската мисия в България), г-жа Малгожата Хейдук-Громек (Министър-съветник и Завеждащ консулските въпроси и полската диаспора) и г-жа Марта Косовска (Вицеконсул и Трети секретар на Полското посолство).

ГАЛЕРИЯ „АЛМА МАТЕР“ В СОФИЙСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ ПРЕДСТАВЯ ИЗЛОЖБА НА ПРЕПОДАВАТЕЛИ, ДОКТОРАНТИ И СТУДЕНТИ ОТ УНИВЕРСИТЕТА НА СИЛЕЗИЯ В КАТОВИЦЕ