На 29 и 30 октомври в Universidade Católica Portuguesa, Порто, Португалия, ще се проведе първият workshop по Service-Learning (SL) в рамките на алианса Transform4Europe. Събитието ще бъде в хибриден формат, което ще позволи участие както присъствено, така и онлайн.

Целта на уъркшопа е да запознае и обучи академичния състав в разработването и прилагането на курсове по Service-Learning, като същевременно включва теми, свързани с гражданска и социална справедливост, както и Целите за устойчиво развитие (SDG). Участниците ще имат възможност да обменят идеи и да споделят своя опит от реализирани подобни проекти.

Service-Learning представлява метод на обучение, който съчетава академичното знание с практически дейности в полза на обществото, като по този начин студентите се ангажират с решаването на реални проблеми.

ПЪРВИ WORKSHOP ПО SERVICE-LEARNING НА TRANSFORM4EUROPE