Университетът Саарланд в сътрудничество с Университет Витаутас Магнус ви канят на конференцията „Граници и мостове: Миграция и трансформация в Европа“. Конференцията ще разгледа прилики и различия в подходите и изследователските интереси в областите на миграцията, “border studies” и трансформация на партньорските университети на Transform4Europe.

Дата и място:
• Дати: 09.09.2024 – 11.09.2024
• Място: Университет Саарланд, кампус C7 4. Ще бъде възможно участие и онлайн.

Целта на конференцията е да събере изследователи и студенти от партньорските университети на T4EU, за да обсъдят различни аспекти на изследванията върху миграция, трансформация и “border studies”. В допълнение към академичния обмен, се цели и насърчаване на обмена между партньорските университети чрез интерактивни работни сесии.

Теми:
• Миграция
• Социална трансформация
• Border studies

Подаване на абстракти:
• Абстракт (максимум 300 думи) трябва да бъде изпратен на elias.harth@uni-saarland.de до 01.08.2024.
• Необходимо е да бъдат включени Имена, Институционална принадлежност и контактна информация (email).
Трябва да бъде написан на английски език.

За допълнителна информация, моля, свържете с elias.harth@uni-saarland.de

ГРАНИЦИ И МОСТОВЕ: МИГРАЦИЯ И ТРАНСФОРМАЦИЯ В ЕВРОПА